WUP w Krakowie "Liderem Aktywizacji Osób Młodych 2020"

Kategoria: Działania promocyjne
19.07.2021
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zdobył statuetkę i tytuł "Lider Aktywizacji Osób Młodych 2020" w konkursie organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM.

Nagrodę przyznano za prowadzenie kampanii społecznej pod hasłem #JesteśPowerful, promującej Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój w Małopolsce w 2019 r.

To o już druga nagroda dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie za działania promujące ofertę dla młodych z programu unijnego. O szczegółach w materiale video: Lider Aktywizacji Osób Młodych 2020.

Kampania prowadzona była w  Internecie. Promowali ją czterej youtuberzy: Admiros, Majucha, Kameralnie oraz Gilathiss. Wykorzystanie ich potencjału w jednej kampanii społecznej pozwoliło maksymalnie rozszerzyć krąg odbiorców w ramach zróżnicowanej grupy docelowej. Ambasadorzy wzięli udział wspólnie w spocie kampanii, a każdy z nich dodatkowo nakręcił własny film, w którym promował Program POWER. 

Ambasadorzy wzięli również udział w jesiennych targach pracy Absolvent Talent Days w Krakowie, gdzie Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie miał stoisko promujące POWER oraz warsztat pn. „Robię to, co lubię i zarabiam na tym – czyli własna ścieżka kariery dla każdego", w którym ambasadorzy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z ich własnym rozwojem zawodowym.

"Lider Aktywizacji Osób Młodych 2020" to ogólnopolski konkurs na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy. Do udziału w konkursie zapraszane są wszystkie publiczne instytucje rynku pracy oraz agencje zatrudnienia, które realizują niestandardowe rozwiązania wspierające wejście osób młodych na rynek pracy.

Dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy wszystkim laureatom.