Wiosenna Akademia Możliwości - co możesz zyskać?

Kategoria: Działania promocyjne
17.11.2016
Rozwój, zmiana w życiu i ciekawi ludzie. To tylko przedsmak tego, co Stowarzyszenie WIOSNA, znane z takich projektów jak SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, przygotowało w ramach nowego projektu aktywizacji zawodowej "Wiosenna Akademia Możliwości".

Wiosenna Akademia Możliwości.jpg

"Wiosenna Akademia Możliwości" to projekt, w którym wspierany jest rozwój osobisty i zawodowy młodych Małopolan, mających trudności w znalezieniu pracy.

Do udziału w projekcie Stowarzyszenie WIOSNA zaprasza osoby młode, w przedziale wiekowym 18-29 lat, mieszkańców Małopolski, którzy nie pracują, nie szkolą się i nie kształcą się w trybie dziennym. "Wiosenna Akademia Możliwości" szczególnie skierowana jest do osób niepełnosprawnych, jednak do programu mogą zgłaszać się również osoby nieposiadające orzeczenia o niepełnosprawności, zamieszkujące obszary wiejskie województwa. Kompleksowym wsparciem zostanie objętych 120 osób.  

"W ramach projektu będziemy proponować uczestnikom szeroki wachlarz form wsparcia. Zostaną one do nich dostosowane po określeniu indywidualnego planu działania" - mówi Karolina Gacal ze Stowarzyszenia WIOSNA.

Na uczestników czekają 5- lub 6-miesięczne płatne staże zawodowe z perspektywą zatrudnienia. To nie jedyna korzyść. Oprócz płatnych staży i szkoleń uczestnicy otrzymają indywidualny plan ścieżki zawodowej, wsparcie specjalistów i asystentów w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, a także wezmą udział w serii specjalistycznych warsztatów.   

Zgłoszenia do programu "Wiosenna Akademia Możliwości" przyjmowane są drogą mailową, pocztą tradycyjną lub stacjonarnie, w biurze Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków) do końca lutego 2017 r.  

Szczegółowe informacje o projekcie:

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - Inicjatywy na Rzecz Zatrudnienia Ludzi Młodych.

Źródło: Stowarzyszenie WIOSNA