Weekend z Funduszami: Przed nami Tuchów

Kategoria: Wydarzenia
04.07.2018
Weekend z Funduszami gościł już w 6 miejscowościach Małopolski. Kolejna odsłona w najbliższą sobotę i niedzielę w Tuchowie.

Weeeknd z Funduszami - Tuchów - POWER.jpg

Młodzi Małopolanie przybywający na tuchowski rynek w niedzielę, 8 lipca 2018 r. (od godz. 13.00), na stoisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie będą mogli uzyskać informacje o aktualnie realizowanych projektach adresowanych do osób do 30. roku życia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, dających szansę na odbycie kursu, szkolenia, stażu czy otrzymanie dotacji na otwarcie własnej firmy.

Ponadto nasi eksperci będą informowali o możliwościach, jakie daje udział w projekcie "Kierunek Kariera", w tym o Bilansie Kariery - usłudze pozwalającej określić swoje predyspozycje zawodowe i mocne strony, a także dającej szansę otrzymania 87% dofinansowania do szkoleń językowych, komputerowych i kursów prawa jazdy kat. A, B, C i C+E.

Na stoisku będą również obecni przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę zaplanowano także: 

  • prezentacje firm i instytucji, które rozwinęły swoje produkty i usługi dzięki Funduszom Europejskim – LavaVision pokaże interaktywne maty edukacyjne, sterowane za pomocą pisaków świetlnych, Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema z Krakowa - przyrządy do wykonywania eksperymentów naukowych, będzie też można zgłosić osobę potrzebującą do projektu Małopolski Tele-Anioł; 
  • bezpłatna strefa atrakcji dla całej rodziny, w której czekają: dinozaur z Inwałd Parku, fotobudka, malowanie twarzy i wiele innych; 
  • konkursy i quizy z nagrodami – do wygrania tablet, hulajnoga, deskorolka oraz e-book; 
  • kino plenerowe i pokaz filmu "Iluzja".

Weekend z Funduszami to wydarzenia jedno- lub dwudniowe, których główną ideą jest zainteresowanie mieszkańców regionu środkami unijnymi - w kontekście aktualnych naborów i prezentacja inwestycji powstałych dzięki unijnemu wsparciu.

Organizatorem Weekendów z Funduszami jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.weekend.fundusze.malopolska.pl.

fot. UMWM