Weekend z Funduszami: Będziemy w Oświęcimiu

Kategoria: Wydarzenia
08.08.2018
11 i 12 sierpnia 2018 r. w Oświęcimiu będzie można m.in. zobaczyć produkty przyszłości, które powstały dzięki unijnemu dofinansowaniu, a także dowiedzieć się o korzyściach, jakie dają Fundusze Europejskie.

Weekend z Funduszami w Oświęcimiu.jpeg

Młodzi Małopolanie przybywający na oświęcimski rynek w niedzielę, 12 sierpnia 2018 r. (od godz. 13.00), na stoisku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie będą mogli uzyskać informacje o aktualnie realizowanych projektach adresowanych do osób do 30. roku życia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, dających szansę na odbycie kursu, szkolenia, stażu czy otrzymanie dotacji na otwarcie własnej firmy.

Ponadto nasi eksperci będą informowali o możliwościach, jakie daje udział w projekcie "Kierunek Kariera", w tym o Bilansie Kariery - usłudze pozwalającej określić swoje predyspozycje zawodowe i mocne strony, a także dającej szansę otrzymania 87% dofinansowania do szkoleń językowych, komputerowych i kursów prawa jazdy kat. A, B, C i C+E.

Na stoisku będą też obecni przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu.

W najbliższą niedzielę w ramach Weekendu z Funduszami zaplanowano także:

  • prezentacje firm i instytucji, które rozwinęły swoje produkty i usługi dzięki Funduszom Europejskim; 
  • bezpłatną strefę atrakcji dla całej rodziny, w której czekają: dinozaur, puzzle 3D z Dinolandii, fotobudka i niespodzianki z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema; 
  • konkursy i quizy z nagrodami – do wygrania tablet, hulajnoga, deskorolka oraz e-book; 
  • kino plenerowe i pokaz filmu "Nietykalni".

Weekend z Funduszami to wydarzenia jedno- lub dwudniowe, których główną ideą jest zainteresowanie mieszkańców regionu środkami unijnymi - w kontekście aktualnych naborów i prezentacja inwestycji powstałych dzięki unijnemu wsparciu.

Organizatorem Weekendów z Funduszami jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.weekend.fundusze.malopolska.pl.

fot. UMWM