12 listopada: Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Kategoria: Wydarzenia
08.11.2018
12 listopada 2018 r. w Małopolsce rozpocznie się 9. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w którego organizację po raz kolejny włączył się Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Swiatowy Tydzien Przedsiebiorczosci - Malopolska.jpg

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) jest globalnym ruchem, który inspiruje ludzi do bycia przedsiębiorczymi i kreatywnymi. Odbywa się równolegle w 190 krajach świata i rozciąga się na tak odległe od siebie zakątki globu jak przykładowo Akra – stolica Ghany, Bangkok w Tajlandii, czy Taszkent w Uzbekistanie.

Inicjatywa została zapoczątkowana w 2008 r. przez premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna, brytyjską rządowo-biznesową organizację MakeYour Mark oraz prezesa amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carla Schramma. Początkowo w organizację przedsięwzięcia zaangażowanych było 37 krajów, dziś jest ich ponad 5-krotnie więcej, a gromadzą oni około 20 tys. partnerów. W wydarzeniach na całym świecie uczestniczy około 10 mln osób.

Na zainteresowanych w Małopolsce, dokładnie w 16 miastach i miasteczkach regionu, do 18 listopada 2018 r. czeka niemal 280 wydarzeń, przygotowanych przez ponad 40 instytucji, w tym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, który zaprasza do udziału w inicjatywach w Krakowie, Tarnowie, Tuchowie, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej, Gorlicach i Nowym Sączu. W ramach nich zaplanowano m.in. spotkania indywidualne z doradcą zawodowym pozwalające poznać swoje predyspozycje zawodowe czy uzyskać bony na szkolenia, warsztaty z zakładania własnej firmy oraz spotkania informacyjne.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń organizowanych podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce znajduje się na stronie: tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl.

fot. UMWM